Montaż kurtyn paskowych

Samodzielny montaż kurtyny paskowej

Dostarczane przez nas produkty są kompletne, posiadają zamocowania i okucia, ich montaż jest wyjątkowo łatwy, nie wymaga składania ani nitowania elementów. Kotara na drzwi dostarczana jest wraz z instrukcją montażu

żebrowana kurtyna przesuwana

Na życzenie Klienta możemy wykonać pomiar oraz montaż naszych produktów. Dotyczy to miast: Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot), Katowice, Bydgoszcz i Olsztyn.

Dodatkowo każda kurtyna paskowa może być wzbogacona o autorski system suwny, działający na zasadzie żaluzji pionowych. Przeznaczony jest on do kurtyn z pasów o szerokości 300 mm.

Instrukcja - montaż kurtyny paskowej

Po wyborze właściwego materiału przyszedł czas na wykonanie dokładnych pomiarów otworu drzwiowego, który docelowo ma zostać wyposażony w kurtynę. W tym miejscu warto podjąć decyzję odnośnie sposobu zawieszenia kotary. Jeśli wybieramy montaż pod nadprożem wystarczy precyzyjny wymiar wewnętrzny otworu, natomiast dla mocowań przed nadprożem (od czoła ściany) należy uwzględnić dodatkowe centymetry przy określeniu wysokości pasów (standardowo przyjmuje się tutaj szerokość pojedynczego pasa).

Szerokość pasów pod kątem izolacji

Szerokość pasów to czynnik decydujący o poziomie izolacji zabezpieczonego wnętrza przed uwarunkowaniami zewnętrznymi. Im szersze pasy tym większa powierzchnia blokowania, jednak tym samym przejście przez kotarę wymaga użycia większej siły. Dlatego tutaj trzeba określić kto lub co ma przechodzić przez otwór wejściowy.

Dla ruchu pieszych optymalna szerokość pasów zaczyna się od 100mm. Jeśli z wejścia mają korzystać również paleciaki lepiej zastosować mocniejsze pasy 200mm. Dla wózków widłowych konieczne są już pasy o szerokości minimum 300mm, przy czym piesi mogą mieć utrudniony ruch między pomieszczeniami. Najszersze pasy 400mm stosuje się w grodziach wjazdowych dla samochodów ciężarowych i wózków widłowych, jednak zdecydowanie nie powinno się ich montować w przejścach o dużym ruchu pieszych.

 

Zakład na kurtynie

Istotnym parametrem izolacyjnym, na który należy zwrócić uwagę przy montażu kurtyny paskowej jest zastosowany zakład, czyli zachodzenie pasów na siebie w przypadku dwurzędowych kotar pasowych. Zakład określany jest liczbą ułamkową określoną na podstawie liczby haków, zastosowanych do zachodzenia pasków. Przykładowo zakład 6/7 oznacza, że na 7 haków 6 zostanie wykorzystanych do zawieszenia pasa zachodzącego (3 po jednej i 3 po drugiej stronie). Im parametr bliższy do 1 (tzw. zakład pełny) tym układ pasów jest gęstszy, szczelniej izolując odgrodzone pomieszczenie.

zakład kurtyny pasowej